MODERNIZACJA STRONY INTERNETOWEJ

CZY TWOJA STRONA INTERNETOWA POTRZEBUJE POPRAWY?

Co jakiś czas, każda witryna internetowa potrzebuje odświeżenia. Jest to szczególnie niezbędne w dzisiejszych czasach, w których standardy i wymagania dotyczące wyglądu oraz funkcjonalności stron internetowych zmieniają się błyskawicznie. Firma dbająca o swoją rozpoznawalność w sieci oraz stale szukająca nowych sposobów kontaktowania się z potencjalnymi klientami nie może pozwolić sobie na zaniedbanie tak ważnego dla siebie medium jakim jest strona internetowa.

Jeżeli chcesz żeby Twoja strona branżowa osiągała wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, przyciągała jak największą liczbę potencjalnych klientów i skutecznie nakłaniała ich do skorzystania z Twojej oferty, zastanów się, czy wszystkie jej elementy są odpowiednio zoptymalizowane.

  • Upewnij się, ile stron zawiera Twoja witryna i które z nich są najczęściej odwiedzane.
  • Ustal, ile linków przychodzących prowadzi do Twojej witryny i z jakich stron pochodzą.
  • Sprawdź, które linki generują najwięcej wejść na Twoją stronę.

OD JAKICH CZYNNIKÓW ZALEŻY POWODZENIE DANEJ STRONY INTERNETOWEJ?

  • Liczy się pierwsze wrażenie! Twoja strona internetowa powinna być przejrzysta i prosta w nawigacji. Nie ryzykuj utraty potencjalnych klientów zniechęconych natłokiem czy też przeciwnie, brakiem komunikatów pozwalających na łatwe znalezienie poszukiwanych informacji na temat Twojego produktu lub usługi.
  • Pozycja w wynikach wyszukiwania ma kluczowe znaczenie! 75% użytkowników przegląda jedynie pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Dlatego tak ważne jest właściwie dobranie słów kluczowych oraz stworzenie wartościowego i atrakcyjnego dla odbiorcy contentu, dzięki któremu Twoja strona stanie się bardziej popularna dzięki dużej liczbie linków do niej prowadzących.
  • Dla 76% użytkowników najważniejsze jest, żeby dana strona umożliwiała szybkie znalezienie tego, czego szukają. Dlatego nie zniechęcaj odwiedzających Twoją stronę sprzecznymi poleceniami czy zbyt rozbudowana grafiką. Może to bowiem skutkować szybkim opuszczeniem witryny przez internautów i brakiem danych, dzięki którym mógłbyś nawiązać z nimi kontakt, a w przyszłości przesunąć zainteresowanych w dół Twojego lejka sprzedażowego.
  • Linki do odpowiednich portali społecznościowych są absolutną koniecznością! Większość użytkowników internetu posiada swoje konto w którymś z portali społecznościowych. Możliwość udostępnienia ciekawych treści to dla Ciebie szansa na poszerzenie oddziaływania oraz zachęcenie odbiorców do interakcji skutkującej nawiązaniem relacji sprzedażowych.
  • Prowadź bloga branżowego! Zwiększysz ruch na swojej stronie aż o 55%! W dzisiejszych czasach aktywne uczestnictwo w blogosferze staje się niezbędną częścią kampanii promocyjnych marek. Nie odbieraj sobie szansy na przyciągniecie nowych potencjalnych klientów przez zaniedbanie tej formy komunikacji.
  • Wprowadź funkcję RSS! Informując na bieżąco klientów o nowych wydarzeniach, zmienisz swoją stronę z nudnej „broszury” w centrum spotkań. Nie każ im marnować czasu na żmudne przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu nowego wpisu np. na Twoim branżowym blogu. Dzięki przyciskowi RSS będą oni na bieżąco informowani o wartościowych tekstach, które stworzyłeś. W ten sposób będzie mógł stale podtrzymywać z nimi kontakt oraz stopniowo przesuwać ich w dół Twojego lejka sprzedażowego.
  • Każda witryna firmowa powinna zawierać odpowiednie strony docelowe! Dzięki nim, wejdziesz w interakcję z użytkownikami, nakłonisz swoich potencjalnych klientów do działania, a następnie przesuniesz ich w dół lejka sprzedażowego.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY SPECJALISTÓW?

Nieumiejętnie zaprojektowana strona, może przynieść więcej szkód niż korzyści. Jeżeli nie jesteś ekspertem w zakresie projektowania i pozycjonowania stron internetowych, zastanów się nad zatrudnieniem profesjonalistów, którzy usprawnią Twoją witrynę. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze wydane niepotrzebnie na prowadzenie nieefektywnej kampanii. Pamiętaj, że Twoja strona jest wizytówką Twojej firmy, a odwiedzającym ją użytkownikom potrzeba kilku sekund na podjęcie decyzji czy chcą na niej pozostać! Upewnij się, że zrobiłeś wszystko żeby, przyciągnąć ich uwagę i zainteresować swoją ofertą.